Mladou americkou zpěvačku zastřelil nejspíš vyšinutý obdivovatel

Dvaadvacetiletou hvězdu talentové pěvecké soutěže Christinu Grimmieovou zabil zřejmě vyšinutý fanoušek, soudí policie. Sedmadvacetiletý muž ji zastřelil po pátečním koncertě, pak obrátil zbraň proti sobě. Na hudební akci v Orlandu na Floridě přijel ozbrojen dvěma pistolemi a nožem s jediným cílem - mladou zpěvačku zabít. Podle vyšetřovatelů ji zřejmě osobně vůbec neznal.

Christina Grimmieová
Zdroj: ČTK/AP/ Autor: Jeff Daly/Invision/AP

Grimmieová zemřela v sobotu v nemocnici poté, co ji muž identifikovaný později policií jako Kevin James Loibl střelil z bezprostřední blízkosti během autogramiády po koncertě. „Domníváme se, že přijel, aby spáchal tento zločin,“ komentoval událost šéf orlandské policie John Mina.

Loibl pocházel z města St.Petersburg, které je od Orlanda vzdálené téměř 200 kilometrů. Podle vyšetřovatelů znal zpěvačku pravděpodobně jen ze sociálních sítí či televizní soutěže Hlas na stanici NBC, v níž se předloni umístila třetí.

Ozbrojený střelec prošel kontrolou ostrahy

Na koncert se Loibl dostal přes ostrahu ozbrojen dvěma pistolemi, nožem a další náhradní municí. Ostraha sice podle policie příchozí návštěvníky kontrolovala, avšak neměla k dispozici detektor kovů a její členové nebyli ani ozbrojeni.

Loibl nakonec přímo na místě spáchal sebevraždu, když jej nejprve dokázal zpacifikovat bratr zpěvačky. „Její bratr Marcus je hrdina a možná zachránil bezpočet dalších životů,“ uvedla policie v prohlášení. Grimmieová se proslavila především na videokanálu YouTube díky interpretacím písní jiných autorů, měla však několik vlastních hitů. Známá byla hlavně mezi velmi mladým publikem.

Na dveřích Loiblova bytu se v sobotu podle listu Tampa Bay Times objevil vzkaz vyjadřující soustrast blízkým zpěvačky. „Nejhlubší soucit za ztrátu rodině, přátelům a fanouškům velmi talentované a milující Christiny Grimmieové. Žádné další komentáře,“ stálo tam.