Kamery údajně zachytily Abdeslama na útěku, den po masakru v Paříži

Francouzská televizní stanice BFM zveřejnila údajné snímky hledaného Salaha Abdeslama, který je hlavním podezřelým v souvislosti s listopadovými útoky v Paříži. Fotografie pocházejí z bezpečnostní kamery na čerpací stanici, a to ze 14. listopadu, tedy den po masakrech.

Záběry mladíka, který může být hledaný Abdeslam
Zdroj: ČTK/AP

Abdeslam je pravděpodobně jediným přímým účastníkem pařížských atentátů, kterému se stále daří unikat. Na obrázcích, které televizní stanice zveřejnila na internetu, kráčí muž identifikovaný jako Abdeslam, má ruce v kapsách a vypadá uvolněně.

Má se za to, že Abdeslam zavolal 14. listopadu časně ráno z Paříže svým přátelům Mohammedu Amrimu a Hamzovi Attou, aby jej vyzvedli a odvezli do Belgie.

Podle BFM si trojice mužů cestou z Paříže do Bruselu udělala asi čtvrthodinovou zastávku na čerpací stanici nedaleko belgické hranice, kde je nafilmovala bezpečnostní kamera. V tu dobu prý už za sebou měli tři policejní kontroly. Policisté je ale nezadrželi, protože Salah Abdeslam v té době ještě s útoky nebyl spojován.

Skupinka se pak vydala na cestu a oba údajní komplici vysadili Abdeslama v bruselské čtvrti Laeken. Abdeslam navzdory mezinárodnímu zatykači policii nadále utíká. Amri i Attou byli následující den zadrženi v bruselské čtvrti Molenbeek. Jakýkoli podíl na teroristických útocích odmítají.