Bild: Zbraně pařížských atentátníků pocházely z Německa

Pro podezření z nelegálního obchodu se zbraněmi zadržela německá policie 34letého muže. Podle německého deníku Bild dodal útočné pušky mimo jiné pachatelům nedávných pařížských atentátů, úřady ale tuto informaci zatím nepotvrdily.

Zatčení islamistů v Berlíně
Zdroj: ČTK/DPA Autor: Jörg Carstensen

Policisté muže z Magstadtu na jihozápadě Německa zadrželi už v úterý, nyní je ve vyšetřovací vazbě. Podle stuttgartského státního zastupitelství nakupoval plynové pistole a přetvářel je na střelné zbraně, které následně prodával na internetu. Souvislost zadržení s pařížskými teroristickými útoky z 13. listopadu, které si vyžádaly 130 obětí a více než 350 zraněných, ale mluvčí nepotvrdila.

Německý bulvární deník Bild s odvoláním na vyšetřovatele uvedl, že muž na počátku listopadu prodal pařížským atentátníkům čtyři útočné pušky: dva kalašnikovy vyrobené v Číně a dvě pušky typu Zastava M70 původem z bývalé Jugoslávie. Podle Bildu napojení na pařížské atentátníky dokazuje mimo jiné komunikace nalezená při domovní prohlídce v mobilním telefonu zadrženého. Zbraně podle ní prodal „Arabovi v Paříži“.

Francouzští vyšetřovatelé se podle Bildu domnívají, že šlo právě o teroristy seskupené kolem údajného strůjce pařížských atentátů Abdelhamida Abaaouda.