Jindy poušť, dnes jezero: Katar a Saúdskou Arábii trápí vydatné deště

Nezvykle vydatný déšť a následné záplavy zaskočily severovýchod Saúdské Arábie a Katar. Severně od Rijádu zemřel jeden člověk, v Rijádu vázla doprava, vedlejší ulice zaplavila voda. Voda se valí také ulicemi města Burajda i zbytkem provincie Kásim.

Záplavy po deštích v Rijádu
Zdroj: Reuters Autor: Faisal Al Nasser

V katarské metropoli Dauhá kvůli dešti nechali zavřené školy a provoz přerušilo i tamní americké velvyslanectví. V Kataru v noci napršelo tolik vody, že některé silnice byly nesjízdné. V blízkosti mezinárodního letiště u Dauhá spadlo podle meteorologů 66 milimetrů srážek, ale letiště zůstalo v provozu. Ministerstvo vnitra vyzvalo motoristy k opatrnosti a zveřejnilo 10 pokynů, jak jezdit v hustém dešti.

V Kataru se má roku 2022 konat fotbalové mistrovství světa a kvůli velmi horkému počasí, které tam panuje v létě, se má turnaj odehrát v listopadu a v prosinci. Podobné lijáky by ale mohly šampionát zkomplikovat. 

Už minulý týden sužovaly déšť a záplavy západní oblasti Saúdské Arábie, kde přišlo o život nejméně osm lidí.

/*json*/{"map":{"lat":27.26049642954326,"lng":49.103762192187546,"zoom":6,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/