Útočníci postřelili v parku v New Orleans 16 lidí

Nejméně šestnáct zraněných si vyžádala střelba ve městě New Orleans v americké Louisianě. Neznámí útočníci začali střílet do davu lidí v parku ve chvíli, kdy se tam natáčelo hudební video. Mluvčí neworleanské policie Garry Flot nevyloučil, že šlo o boj mezi místními zločineckými skupinami.

Zatím není jasné, co přesně se v parku Bunnyho Frienda stalo. Podle mluvčího policie Tylera Gamblea mířili policisté na místo zjednat pořádek, když na sebe dvě skupiny lidí začaly střílet. „Svědci řekli policii, že obě skupiny opustily park bezprostředně po střelbě,“ oznámila policie.

Po střelbě nastal chaos, uvedl list The Times Picayune. Několik lidí leželo na zemi a po celém parku byly poházené věci. Na místo okamžitě přijely sanitky a zraněné převezly do nemocnic. Podle lékařů není nikdo v ohrožení života.

V době útoku bylo v parku asi 500 lidí. Podle Gamblea neměli k natáčení videa povolení. „Když se nad tím zamyslíte, tak jsou policisté v docela těžké situaci ve chvíli, kdy se skupina chlápků rozhodne vytáhnout pistole a vyřizovat si účty a mají mezi sebou dalších 300 lidí,“ zhodnotil situaci starosta Mitch Landrieu.

Policistům nyní po střelcích pátrá. Starosta vyzval svědky incidentu, aby se policii přihlásili, pokud mohou v pátrání pomoci.

/*json*/{"map":{"lat":29.974718001331325,"lng":-90.03764969999997,"zoom":19,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/