Letiště zejí prázdnotou, Češi ruší lety do Paříže

Sedadla na palubách letadel mířících do Paříže zejí prázdnotou. Plánované lety do francouzské metropole ruší také Češi. Aerolinky uvedly, že na některé z nich nedorazila třeba i třicítka osob. Osm letadel z Prahy do Paříže přesto odcestovalo už včera. Lidé se shodují, že cesta z letiště byla náročná a po příjezdu do města nevycházejí.

Video Události
video

Letiště zejí prázdnotou, Češi ruší lety do Paříže

Někteří čeští cestující čekali na to, jak se situace vyvine a po informacích se sháněli na letišti. Ti, kteří jsou již na místě, pro změnu čekají na informace, jak to vypadá s provozem a také jestli mohou vycházet. „Řekli nám, že nemohou zajistit taxík ani jiný odvoz, protože je celá oblast uzavřená,“ shrnula jedna z českých turistek.

Čechů, kteří žijí v Paříži dlouhodobě, se útok dotkl ještě výrazněji. Nemohou do práce ani do víkendové školy. I oni dodržují zákaz vycházení. Státní i soukromé vyučovací instituce jsou zavřené. „Na každém rohu jsou vojáci se samopaly,“ uvedla Češka v metropoli. Tamní obyvatelé jsou v šoku, že útok tentokrát mířil na obyčejné lidi.