Německo bude přejímat běžence jen na pěti přechodech s Rakouskem

Německo bude od nynějška přijímat běžence jen na pěti hraničních přechodech mezi Bavorskem a Rakouskem. Podle prohlášení německého ministerstva vnitra se na tom Berlín dohodl s Vídní. Jména přechodů zveřejněna zatím nebyla. V uplynulých dnech Bavorsko, které je pro uprchlíky vstupní branou do Německa, opakovaně Rakousku vytýkalo, že proud běženců nijak nereguluje.

Uprchlíci u rakouských hranic
Zdroj: Reuters

Na pěti vybraných přechodech vzniknou předávací a kontrolní stanoviště, která podle ministerstva vnitra zajistí spořádané a nepřetržité vyřizování vstupních formalit. Ministerstvo ale nepotvrdilo dřívější zprávy médií, že kapacita každého z pěti přechodů bude 50 běženců za hodinu. Dosud prý není možné dohodnout se na počtech, neboť není jasné, kolik uprchlíků k hranicím s Německem přijde.

V současné době hranice z Rakouska do Německa překračují denně tisíce žadatelů o azyl. Bavorská zemská vláda opakovaně kritizovala Vídeň, že k pomezí přiváží migranty ve velkých počtech a často bez ohlášení.

Podle neoficiálních odhadů přišlo do Německa za první tři čtvrtletí tohoto roku kolem 800 tisíc uprchlíků a celkem by jich za letošní rok mohlo dorazit až 1,5 milionu.

Video Události
video

Události: Kvůli přijímání uprchlíků čelí Merkelová trestním oznámením