Zachvaťte bašty Asada, vyzval po ruských náletech šéf An-Nusry

Šéf radikální sunnitské fronty An-Nusra abú Muhammad Džulání vyzval povstalce k vystupňování útoků na bašty prezidenta Bašára Asada. Podle něj má jít o reakci na zabíjení sunnitů Ruskem. Džulání také prohlásil, že ruská intervence je odsouzena ke stejnému selhání, jako vojenská podpora Íránu nebo libanonského Hizballáhu.

Prohlásil také, že ruská vojenská intervence, jejíž cílem je zachránit Asadův režim před pádem, je odsouzena ke stejnému selhání, kterým skončila vojenská podpora Íránu a libanonského radikálního hnutí Hizballáh.

Džulání rovněž prohlásil, že ruské letecké údery prakticky nemíří na teroristické hnutí Islámský stát (IS), ale na povstalecké skupiny, které na sebe nejvíce vážou Asadovy vojenské síly. „Jasně vědí, že Islámský stát neohrožuje režim, neboť území pod jeho kontrolou nesousedí s centrálními oblastmi režimu,“ dodal k ruským náletům.

„Není jiná možnost než vystupňovat bitvu a cílit na alávistká města a vesnice v (governorátu) Latákíja. Obracím se na všechny frakce, aby každý den zasahovaly jejich vesnice stovkami raket tak, jako to oni činí sunnitským městům a vesnicím.“

abú Muhammad Džulání

Ruskou intervenci Džulání označil za novou křížovou výpravu z Východu, ke které se Moskva odhodlala až po sérii vojenských úspěchů, které ohrozily Asada. Zároveň řekl, že válka v Sýrii přiměje Rusy zapomenout na hrůzy, kterým čelili během sovětské invaze do Afghánistánu.