Nevěrníci na pozoru. Piráti prý zveřejnili data z erotické seznamky

Hackeři údajně splnili výhrůžky a zveřejnili údaje o zákaznících kanadské erotické seznamky Ashley Madison, na níž mají účty zadaní uživatelé. Podle serveru Wired.com jsou ale data k dispozici pouze na takzvaném „dark webu", kam se lze dostat jen přes šifrovaný přístup.

Skupina hackerů, kteří si říkají Team Impact, se dostala ke skutečným jménům a adresám uživatelů seznamky minulý měsíc. Část údajů už zveřejnila. Piráti navíc pohrozili, že pokud služba neskončí, zveřejní nahé fotky a jiná citlivá data.

Hackerům se nelíbí, že si provozovatel seznamky nechává platit za smazání profilu. Účtuje si za to v přepočtu asi 500 korun. Jen loni tak vydělal přes 40 milionů korun. Piráti tvrdí, že i po zaplacení údaje v databázi zůstanou. "Informace nejsou smazány, jak Ashley Madison slibuje. Obsahují skutečná jména a adresy, což je samozřejmě ten nejdůležitější údaj, který chtějí uživatelé nechat smazat," uvedli piráti v dřívějším prohlášení.

„Čas vypršel“

Technologický web Wired nyní informoval, že se na internetu objevila data o velikost 9,7 GB. "Čas vypršel!," napsal Team Impact s odkazem na skutečnost, že společnost seznamku provozuje dál a své uživatele ujišťuje, že zvýšila bezpečnostní opatření. „Byla to Avid Life Media, kdo vás zklamal a kdo vám lhal," konstatovali piráti. „Žalujte ji a požadujte odškodnění. Poučte se z toho. Teď se cítíte trapně, ale dostanete se z toho," dodali hackeři.

„Situaci sledujeme a snažíme se ověřit pravost informací o zveřejnění dat,“ reagoval provozovatel seznamky.

Ashley Madison působí ve více než 50 zemích a má zhruba 37 milionů uživatelů. Seznamku propaguje slogany typu „Život je krátký, mějte románek“ nebo „Vaše manželka je přitažlivá – ale to ty naše taky“. Společnost plánuje vstoupit na burzu a plánuje další růst, útok hackerů proto představuje vážný problém.

Společnost Avid Life Media se už dříve za únik informací omluvila. "Všichni, kdo stáli za tímto činem kybernetického terorismu, budou hnáni k odpovědnosti," slíbila společnost. „Tento zločinec nebo zločinci se považují za morální soudce, porotce a katy, ostatním se snaží vnutit svou představu o ctnostech. Nebudeme nečinně sedět, nenecháme tyto zloděje, aby vnucovali svou osobní ideologii lidem na celém světě," dodala.