„Rasově korektní“ lékárna začne nabízet tmavé náplasti

Řetězec švédských lékáren Apoteket se chystá nabízet kromě tradičních béžových také náplasti v tmavých odstínech. Je za tím snaha o rasovou vyváženost. S rozhodnutím firma přišla krátce poté, co byla na internetu kritizována za diskriminaci. Uvádí to tamní zpravodajský list The Local.

Síť švédských lékáren Apoteket
Zdroj: commons.wikipedia

Lékárenskou síť z přispívání k rasismu nařkla blogerka Paula Dahlbergová, která pravidelně na nešvary související s předsudky upozorňuje. V pondělním rozhovoru se švédským rozhlasem Sveriges Radio řekla, že Apoteket omezeným výběrem barev náplastí přispívá k diskriminaci lidí s tmavší pletí.

Společnost se kritice brání a tvrdí, že záměr uvést náplasti nejrůznějších barevných odstínů vznikl ještě před kritickým komentářem Dahlbergové a že ho firma probírala s řadou švédských organizací bojujících proti rasismu.

„Nestane se to do příštího týdne, ale doufáme, že do konce roku budeme mít co nabídnout,“ uvedl lékárenský podnik k možnému termínu zavedení nových barevných náplastí. Společnost rovněž uvedla, že její plán s náplastmi je neobvyklý a že nemá informace o tom, že by se něco podobného řešilo v jiných zemích.