Svět zná jméno britské princezny: Charlotte Elizabeth Diana

Londýn - Kensingtonský palác prozradil očekávanou zprávu. Dcera vévodkyně Kate a prince Williama se jmenuje Charlotte Elizabeth Diana, její oficiální titul zní „Princess Charlotte of Cambridge“. Princezna, která je čtvrtou následnicí britského trůnu, se narodila v sobotu ráno v londýnské nemocnici Panny Marie.

Jméno Charlotta má v britských dějinách svou slavnou nositelku, württemberskou královnu Charlottu Augustu Matildu, nejstarší dceru britského krále Jiřího III. a manželku Fridricha I., který po pádu Svaté říše římské roku 1806 učinil z Württemberska království. Charlotta byla také kmotrou své sestřenice, královny Viktorie.

Novorozená princezna nese jméno po Williamově matce Dianě, princezně z Walesu, která zahynula při autonehodě v Paříži v roce 1997. Dívenka je zároveň pojmenovaná i po své prababičce z otcovy strany, královně Alžbětě II., i babičce z matčiny strany, Carol Elizabeth Middletonové.

Královský rodokmen a následníci britského trůnu
Zdroj: Twitter
Autor: Wall Street Journal

Kate porodila v sobotu dopoledne necelé tři hodiny po příjezdu do nemocnice a už večer odjela s holčičkou, manželem a synem Georgem do Kensingtonského paláce, kde rodina v Londýně žije. 

Narození princezny vyvolalo u Britů nadšení, některé londýnské pamětihodnosti jako Tower Bridge se pomocí nového osvětlení zbarvily do růžové barvy. Dnes odpoledne byla v Londýně na počest novorozené Charlotty vypálena více než stovka dělových salv, 41 z Hyde Parku a 62 z hradu Tower.

Video Salvy na počest narození následnice trůnu
video

Salvy na počest narození následnice trůnu

Salvy na počest narození následnice trůnu

UD - 4. 5. 2015

Jméno se nejprve dozvěděla britská královna