Myslel jsem, že mám rakovinu, obhajuje se Clarkson

Londýn - Bývalý moderátor Jeremy Clarkson si myslel, že má rakovinu v době, kdy fyzicky napadl producenta Top Gearu. Ve svém sloupku pro list Sunday Times napsal, že byl v ten den ve stresu nejvíc za celých 27 let, co pracoval pro BBC. Uznal přitom, že jiní lidé dokáží čelit stresu lépe. Moderovat chce do budoucna jinou show.
  • Moderátor byl suspendován 10. března. Podle dostupných informací se během natáčení porval s producentem Oisinem Tymonem, protože nezařídil, aby se podávalo teplé jídlo. Producent skončil na pohotovosti - měl rozbitý ret. Ředitel BBC k tomu uvedl, že došlo k překročení snesitelné meze a tento incident už nelze ignorovat.  

Dva dny před osudným incidentem si nechal Clarkson zkontrolovat bouli na jazyku. Lékař mu údajně řekl, že má pravděpodobně rakovinu a musí zajít na kontrolu. „Ale nemohl jsem. Byli jsme uprostřed natáčení Top Gearu. A Top Gear byl vždy na prvním místě,“ obhajoval se bývalý moderátor.

Pětapadesátiletý Clarkson označil práci na Top Gearu za posedlost – obzvlášť poté, co se mu rozpadlo manželství a zemřela mu matka. Když se dozvěděl, že jeho smlouva nebude obnovena, byl to „obrovský pocit ztráty“, uvedl Clarkson. 

Jeremy Clarkson (uprostřed)
Zdroj: ČTK/ZUMA/BBC

Top Gear prý miloval jako své dítě. „Cítil jsem se hrozně. Poté, co jsem přišel o domov a svou matku, jsem kladl důraz na práci, a teď jsem o ni hloupě přišel také,“ konstatoval bývalý moderátor. 

Clarkson bude mít „další dítě“

Zpočátku si myslel, že už v televizi působit nebude, nyní ale změnil názor – chce se dát do pořádku a pracovat na jiné automobilové show. Zatím ale neví, jestli bude spolupracovat s bývalými kolegy z Top Gearu Jamesem Mayem a Richardem Hammondem.

Rozhodnutí o stažení Clarksona z obrazovky rozhněvalo řadu jeho fanoušků. Více než milion lidí podepsalo petici, v níž žádali moderátorův návrat. Známá moderátorka Katie Hopkinsová dokonce přirovnala odvolání Clarksona k oběšení královny. 

Video 168 hodin: Kontroverzní výroky moderátora Top Gearu
video

168 hodin: Kontroverzní výroky moderátora Top Gearu

Pořad Top Gear je jedním z nejoblíbenějších pořadů. Celosvětová sledovanost pořadu se odhaduje na 350 milionů diváků. V roce 1977 začal Top Gear jako místní show na BBC Midlands. Ve stávajícím formátu bylo od roku 2002 odvysíláno 170 epizod. Pořad má 3 miliony fanoušků na YouTube. Populární show má obří náklady, díky nimž si můžou tvůrci dovolit i helikoptéry, lodě nebo vojenskou techniku.