Zlatý hřeb fotbalu v Pchjongjangu? Kimova manželka na tribuně

Pchjongjang – V poněkud opačné roli se ocitl severokorejský vůdce Kim Čong-un. Nedíval se tentokrát na věci, jak bylo tradičně dobrým zvykem i jeho otce, ale tisíce fotbalových fanoušků naopak koukali na něj – nebo přesněji řečeno na jeho manželku Ri Sol-ču. Ovace na utkání severokorejské ligy na stadionu Kim Ir-sena v Pchjongjangu tak nesklidili fotbalisté, ale právě dáma na tribuně, která se po víc než roce objevila po Kimově boku.

Naposledy mohli Severokorejci svou první dámu spatřit předloni v prosinci. Její sňatek s mladým diktátorem potvrdila vláda v červenci 2012. Oznámení předcházely spekulace nad fotografiemi, na nichž bývalá zpěvačka Ri vůdce doprovází. Ještě téhož roku pravděpodobně porodila Kimovi dceru, oficiálně to ale nikdo nikdy nepotvrdil. Naopak se objevily zprávy, že se vládce manželky zbavil.

Pevnost vztahu dokázal Kim znovu na stadionu. První dámě se na levé ruce třpytil snubní prsten. Víc něž o sport ale šlo o politickou slavnost – 103. výročí narození zakladatele KLDR Kim Ir-sena. Na konci utkání se tak radoval i tým, který prohrál rozdílem dvou gólů.

Video Stadion nadšeně aplaudoval Kimově manželce
video

Stadion nadšeně aplaudoval Kimově manželce