Američanka otrávila syna solí, aby zaujala sociální sítě

New York - Američanka, která svému synovi způsobila otravu solí, byla ve středu odsouzena na doživotí s možností propuštění po 20 letech. Žena o „záhadné nemoci“ chlapce vedla osobní blog a snažila se na sebe upoutat pozornost na sociálních sítích. „Používala 'nemoc' dítěte, aby se učinila zajímavější, zatímco její činnost přímo vedla ke smrti zmučeného syna,“ řekla na adresu odsouzené ženy žalobkyně Janet DiFioreová.

Sedmadvacetiletou Lacey Spearsovou soud minulý měsíc shledal vinnou ze spáchání vraždy pětiletého dítěte. Podle rozsudku svému synovi Garnettovi dlouhodobě dávkovala nadměrné množství soli, což způsobilo, že chlapec měl vleklé a zhoršující se zdravotní potíže. O jeho „nevysvětlitelné“ chorobě vedla blog nazvaný Garnettova cesta. Chlapec zemřel loni.

Podle žalobkyně se Spearsová snažila zajistit si pozornost lidí na internetu zveřeňováním dojemného příběhu „nevysvětlitelné“ nemoci svého syna. „Po dobu pěti let jeho života byl Garnett Spears nucen trpět kvůli opětovným hospitalizacím, nadbytečným chirurgickým zákrokům a nakonec kvůli otravě solí, to vše způsobené osobou, která jej měla nejvíc chránit: jeho matkou,“ uvedla DiFioreová.