Záchranáři zřejmě našli těla mužů pohřešovaných po newyorském výbuchu

New York – Dvě těla našli dnes záchranáři na místě trosek čtyř obytných domů v New Yorku, které zničil čtvrteční výbuch plynu a následný požár. Při neštěstí se zranilo 22 lidí a dva muži se pohřešují. Totožnost ani pohlaví mrtvých policie nezveřejnila.

Jeden z pohřešovaných, 23letý Nicholas Figueroa, byl v době výbuchu podle informací policie v restauraci jednoho ze zničených domů. Druhý z nich, 27letý Moises Lucon, v restauraci pracoval. Nyní se zjišťuje, zda jde v případě nalezených těl o pozůstatky těchto dvou mužů.

Výbuch plynu uvedly úřady jako pravděpodobnou příčinu požáru a zhroucení domů ve čtvrti East Village na dolním Manhattanu. Pátrací týmy ale po likvidaci požáru prohledávají rumoviště, aby našly pohřešované, a zaměřují se na sklepní prostory, aby potvrdily, že příčinou neštěstí skutečně byl výbuch plynu. Celkem bylo v okolí evakuováno 11 domů se 144 byty. 

/*json*/{"map":{"lat":40.72844658325569,"lng":-73.9884864190754,"zoom":19,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":{},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/