Rusko zahájilo rozsáhlé cvičení raketových vojsk

Moskv - Ruská raketová vojska zahájila rozsáhlé vojenské cvičení ve dvanácti regionech, od Tverské oblasti na západě Ruska až po Irkutskou oblast na Sibiři. Manévrů se podle ministerstva obrany účastní více než třicet pluků vyzbrojených strategickými raketami. Podle agentury Interfax jde o nejrozsáhlejší cvičení ruských strategických raketových vojsk za poslední roky.

Podle mluvčího raketových vojsk jednotky plní úkoly, jako je dosažení vyšší bojové pohotovosti, přesuny či nacvičování obrany před útoky diverzantů a před údery přesných zbraní protivníka. Ministerstvo neupřesnilo, dokdy cvičení potrvá.

Informace o cvičení ruské armády se objevily v době, kdy přicházejí dobré zprávy z běloruského Minsku. Účastníci schůzky se tam dohodli na příměří na Ukrajině.

Podle ruského prezidenta by mělo začít platit od 15. února. Se státníky z Ukrajiny, Německa a Francie jednal celou noc. Ukrajina by podle Putina taky měla podniknout ústavní reformu, která zakotví práva obyvatel Donbasu. Znepřátelené strany vybídl ke zdrženlivosti, k ukončení krveprolití a k zahájení politického dialogu. Obecnou dohodu pak potvrdili i prezidenti Francie a Ukrajiny Francois Hollande a Petro Porošenko.