Otec našel unesenou dceru po desetiletém pátrání

Peking – Skoro deset let hledal Čcheng Ču svou dceru, která v šesti letech zmizela cestou ze školy. Na rozdíl od mnoha dalších podobných případů nelegálního obchodu s dětmi má ale tento příběh šťastný konec: Čcheng Jing se s tatínkem nakonec shledala. Dlouhých osm dnů pak museli čekat na testy DNA, které ale potvrdily to, co Čcheng věděl hned, když dívku spatřil. „Těch osm dní bylo snad ještě těžších než předchozích skoro deset let. Byl jsem kousek od ní a nemohl jsem ji obejmout,“ říká Čcheng.
Video Otec s unesenou dcerou se setkali po 10 letech
video

Otec s unesenou dcerou se setkali po 10 letech

Jeho dceři bylo pouhých šest let, když zmizela na cestě ze školy. Zoufalý otec do pátrání okamžitě zapojil celou rodinu i policii, ale bezvýsledně. Následující roky procestoval na 200 tisíc kilometrů napříč celou zemí. „Opravdu nevím, jak jsme celou tu hrůzu přežili. Nemohli jsme spát ani jíst,“ říká Čcheng. Za tu dobu poznal stovky dalších rodičů pohřešujících své děti. Od roku 2008 systematicky sbíral informace. Fotky unesených dětí - spolu s daty jejich narození a zmizení - umístil i na svou dodávku. Nakonec ale rozhodl internet. Dívka na síti našla ženu, která jí v hledání otce pomohla. „Myslím, že mi pomohla, protože je matkou. Bylo jí mě líto. Díky ní jsem se dozvěděla, že mě otec hledá,“ říká Čcheng Jing.

Podle výpovědi dívky ji v roce 2005 unesla jiná žena. Ta ji pak prodala bezdětnému páru v provincii Che-nan. Policie už překupnici zadržela a spolu s ní dalších šest podezřelých. Se zavedením politiky jednoho dítěte se obchod s dětmi v Číně stal velkým byznysem. Odhaduje se, že ročně je nelegálně adoptováno až dvacet tisíc dětí.