Sněhová bouře si v USA vyžádala 11 obětí

 Washington - Přinejmenším jedenáct mrtvých a 18 zraněných si vyžádaly dopravní nehody způsobené sněhovou bouří, která v sobotu zasáhla oblast amerických Velkých plání a Velkých jezer. Americké úřady kvůli nepříznivému počasí omezily provoz na několika dálnicích a bouře rovněž postihla leteckou dopravu

Na některých místech amerického středozápadu napadlo přes třicet centimetrů sněhu. S hlavními přívaly se teď potýkají hlavně státy Michigan a Indiana. Úřady uzavřely několik mezistátních dálnic a řadu místních silnic, i přesto při nehodách umírají další lidé. Sníh způsobil potíže i v letecké dopravě. Jen v Chicagu zrušili 250 letů. Problémy mají ale i další letiště a stovky spojů nabírají zpoždění.

 Situaci komplikuje i silný vítr, který v Michiganu dosahoval rychlosti až sto dvacet kilometrů za hodniu. Vyvracel stromy i sloupy elektrického vedení. Bez dodávek proudu se ocitlo přes sto tisíc lidí.

 Podobnou kalamitu přitom Spojené státy a Kanada zažily před dvěma týdny: zemřelo při ní devět lidí a v Oklahomě zůstaly víc než týden bez dodávek elektřiny desetitisíce domácností.