V centrální Belgii spadl soukromý vrtulník, zemřelo pět Belgičanů

Brusel - Pětičlenná posádka dnes zahynula při pádu soukromého vrtulníku u města Merchtem, které leží v centrální části Belgie asi 20 kilometrů severozápadně od Bruselu. S odvoláním na belgickou policii o tom informovala agentura Reuters. Příčiny nehody zatím nejsou známy, jednou z možností je špatná viditelnost.

Oběťmi jsou podle policejního mluvčího manželský pár, jeho dvě děti a přítel jedné z dcer. Všichni byli prý občany Belgie a podle belgické televizní stanice VRT se vraceli na letiště Kortrijk-Wevelgem v západní Belgii z vánočního výletu na východě země.

Místní policie agentuře AFP již dříve sdělila, že se stroj zřítil v 15:45 SEČ na pole mezi městy Merchtem a Wemmel. Na místě neštěstí, které se nachází ve Vlámském Brabantsku, bylo několik jednotek záchranářů.

Oficiální příčina nehody se stále vyšetřuje. Televize VRT citovala očitého svědka, podle něhož se zdálo, že vrtulník zavadil o elektrické dráty a zřítil se na zem. Podle reportéra agentury Reuters byla na místě neštěstí hustá mlha, která mohla pilotovi stroje ztížit viditelnost.