Italská policie dopadla vysokého šéfa neapolské mafie

Řím - Italská policie dopadla dnes ráno vysokého bosse neapolské mafie Vincenza Licciardiho, který figuroval na seznamu 30 nejhledanějších zločinců země. Policie ho dopadla v lokalitě Licola severně od Neapole, a to v okamžiku, kdy u něj byla jeho žena.

Licciardi považovaný za jednoho z hlavních „kmotrů“ camorry, neapolské obdoby sicilské mafie, byl na útěku od roku 2004. Prokurátor Piero Grasso, který řídí na celostátní úrovni boj s organizovaným zločinem, označil jeho dopadení za další ránu mafiánským klanům. „Blížíme se úplnému zničení klanů, které mají v ulicích Neapole na svědomí desítky mrtvých. Zadržení Licciardiho znamená další krok vpřed v boji proti zločinecké organizaci camorra,“ řekl Grasso na tiskové konferenci.

V Itálii probíhá rozsáhlá operace proti mafii. Podle policejní prefektury v Palermu bylo vydáno 30 zatykačů na údajné mafiány na Sicílii a dalších 50 zatykačů na údajné členy mafie v New Yorku. V Itálii se zatykače mohou týkat i osob, které již byly uvězněny z jiných důvodů. Operaci nazvanou Old Bridge řídí prokuratura v Palermu a Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v New Yorku. Týká se mafiánských klanů, které jsou zapojeny do obchodu s drogami mezi Itálií a Spojenými státy.