Hamas vypálil z pásma Gazy dvě desítky raket na Izrael

Jeruzalém - Palestinští radikálové z hnutí Hamas dnes pokračovali v útocích na Izrael. Ten ve čtvrtek omezil dodávky proudu do pásma Gazy, aby tak zamezil snahám Hamasu atakovat jeho území. Přesto dnes hnutí zemi ostřelovalo raketami.

Na území jižního Izraele dnes dopadly asi dvě desítky raket, které podle armádních zdrojů rozezněly sirény a vyděsily tisíce obyvatel v oblasti. Střely poškodily jedno skladiště, avšak nikoho naštěstí nezranily.

Izraelské ministerstvo se snaží snížením dodávek elektřiny donutit hnutí Hamas, aby s útoky přestalo. Mluvčí ministerstva Šlomo Dror zároveň upozornil na to, že dodávky elektřiny do pásma se budou nadále snižovat, dokud Hamas nezastaví ostřelování.

To ale palestinské radikály zatím v ostřelování Izraele nezastavilo. „Sionistický nepřítel musí pochopit, že politika zabíjení, útoků, embarga, zastavení dodávek elektřiny a pohonných hmot nezlomí odpor Palestinců,“ prohlásil vysoký představitel Hamasu Ismáíl Radván.

Gaza si vyrábí asi čtvrtinu spotřebovávané energie, ale je přitom závislá na dodávkách pohonných hmot z Izraele. Zbývající elektřinu dostává deseti linkami z Izraele a dvěma z Egypta.