V Belgii a Německu způsobilo vydatné sněžení dopravní kalamitu

Brusel/Berlín - Vydatné sněžení zasáhlo dnes ráno Belgii a některé části Německa a způsobilo značné dopravní problémy a řadu nehod. V Belgii musela být dočasně uzavřena jedna dálnice, v Německu jsou potíže hlášeny především ze severu a jihu země.

Belgické orgány musely od šesti hodin ráno na neurčito uzavřít dálnici E25 v úseku mezi Lutychem a Lucemburkem. Z vozovky této frekventované trasy se totiž nedařilo včas odklízet sníh, takže se stala pro provoz nebezpečná. Řada kamionů na dálnici uvízla po smyku, některé se vzpříčily přes vozovku a zablokovaly provoz. 
 
V Německu zasáhlo sněžení především jižní část regionu Schwarzwald v okolí stejnojmenného pohoří. Kvůli břečce a náledí se vozovky staly nesjízdné i tam, kde nasněžilo relativně málo. V Severním Porýní-Vestfálsku, zejména v pohoří Eifel a kolem Bonnu, se řada vozovek změnila v kluziště, napsala agentura DPA. 
 
Z Porýní-Falce jsou hlášeni tři vážně zranění v důsledku nehod způsobených počasím. Při první nehodě spadl na projíždějící osobní vůz strom, nalomený o dva dny dříve vichřicí Emma. V autě byl zraněn muž a žena. Další osoba se zranila při čelní srážce na zasněžené silnici v pohoří Taunus. Hlášeno bylo i mnoho dalších dopravních nehod, ty však vesměs skončily pouze hmotnými škodami, uvedla policie.

Belgii a Německo postihla sněhová kalamita.
Belgii a Německo postihla sněhová kalamita.