V Limě zápasí s býky desetiletý chlapec

Lima - Peruánskou Limu si získává desetiletý španělský kluk. Od předškolního věku se věnuje býčím zápasům. Už teď se obratně točí kolem divokého zvířete, které nakonec skolí. O tom, čím bude, až vyroste, nikdy nepochyboval. "Odjakživa k nám domů chodili toreadoři a táta mě brával na býčí zápasy, a tak jsem chtěl být také toreador," říká mladý zápasník Michelito.

Desetiletý Španěl musí publikum svým toreadorským uměním těšit až v peruánské Limě, podobné zápasy jsou totiž v Evropě zakázané.
 
Michelito stál od svých pěti let v aréně proti býkovi už šestapadesátkrát a má doma sbírku uší skolených zvířat. Odnesl si i pár šrámů, naštěstí ne vážných. Přiznává, že ho do boje žene pozornost publika: „Na býka vůbec nemyslím. Soustředím se na to, co musím udělat. Ale když mi tleská plná aréna, to se mi hrozně líbí, jsem vítěz.“ 

Michelita v jeho nebezpečném koníčku podporuje otec. Býčí zápasy vedené chlapci pod 16 let se ve Španělsku nesmí pořádat. V Latinské Americe jsou naopak velmi populární. Platí tu jen jedno omezení, toreador musí být alespoň o kousek vyšší než jeho kořist.