Srážka vlaku a autobusu v Argentině si vyžádala 18 mrtvých a přes čtyři desítky zraněných

Buenos Aires - Při srážce vlaku a autobusu v Argentině zemřelo nejméně 18 lidí. Přes 40 dalších je zraněných, z toho 9 vážně. Nehoda se stala v noci asi 200km jižně od Buenos Aires. Příčiny neštěstí se vyšetřují, podle svědků se ale autobus snažil přejet koleje ve chvíli, kdy byly spuštěny závory. Oba řidiči autobusu vyvázli bez zranění, policie je zatkla.

Argentinské televize přinesly záběry rozmetaných částí vozidla okolo místa nehody, kvůli níž zůstane trať z Buenos Aires do letoviska Mar del Plata nejméně do úterý neprůjezdná. Po nárazu vykolejila také lokomotiva a několik vagonů. Většinu obětí tvoří cestující autobusu, je mezi nimi ale i mladá žena, která čekala u přejezdu na motorce a odmrštěný kus autobusu ji zabil.
 
Ve dvoupatrovém autobuse cestovalo přes 60 pasažérů z letoviska Mar de Ajó na pobřeží Atlantiku do hlavního města. Asi ve dvě hodiny ráno místního času se řidič podle očitých svědků na přejezdu u města Dolores snažil předhonit přijíždějící vlak a vjel na koleje navzdory spuštěným závorám a blikajícím varovným světlům.

Srážka vlaku a autobusu v Argentině.
Srážka vlaku a autobusu v Argentině.