Manželka Medveděva je klíčovou osobností jeho úspěchu

Praha - Stále častěji se objevují teze, že na úspěchu Dmitrije Medveděva mají lví podíl jenom dva lidé: Vladimir Putin a jeho žena Světlana. Právě Světlana nastartovala Medveděvovu kariéru, když se v polovině devadesátých let postupně snažila dosáhnout, aby se její muž změnil z kabinetního vědce v podnikatele. Poté, co se dostal do vedení velké dřevařské firmy, usilovala také o jeho vstup do nejvyšších pater moci.

Světlana Medveděvová je známá jako žena pevných mravních zásad. Manželství s Dmitrijem uzavřené v roce 1989 považuje jejich okolí za vzorné. Mají jednoho syna, Ilju, kterému je dnes 12 let. Přestože Světlana pochází ze sovětské důstojnické rodiny, je pokládána za upřímně věřící pravoslavnou křesťanku, k čemuž údajně přiměla i samotného Dmitrije Medveděva a nechala ho již v 80. letech pokřtít.

Libor Dvořák z Českého rozhlasu 6 prohlásil: „Je to žena, která ví, co chce, a zřejmě také ví, jak toho dosáhnout.“ Spekuluje se, že Světlana má na svého muže a jeho rozhodnutí obdobný vliv jako dříve Raisa Gorbačovová na svého manžela. Raisa byla však zastánkyní západního myšlení, čímž tehdy dráždila veřejnost.

Manželka Dmitrije Medveděva Světlana
Manželka Dmitrije Medveděva Světlana
Více fotek
  • Manželka Dmitrije Medveděva Světlana autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/2/136/13556.jpg
  • Medveděv při oslavách na Rudém náměstí autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/2/109/10860.jpg