McCain se distancuje od zahraniční politiky George Bushe

Washington - Republikánský prezidentský kandidát John McCain se snažil distancovat od přístupu prezidenta George Bushe k Iráku, ale zdůraznil, že předčasný odchod amerických vojáků z Iráku by byl katastrofou. "Všichni víme, že Američané již mají dost války v Iráku," řekl McCain na setkání veteránů a jejich rodin v Novém Mexiku. Američtí voliči by podle McCaina měli dát veliteli amerických jednotek v Iráku Davidu Petraeusovi čas, aby pokračoval "v protipovstalecké taktice, kterou jsme měli prosazovat od začátku", řekl v narážce na přístup Bushovy administrativy.

Dalším odklonem od Bushovy zahraniční politiky znamenala jeho výzva k „internacionalismu“. McCain se také vyslovil se pro dohodu s Ruskem o omezení jaderných zbraní. Současně podrobil kritice„mnoho chyb, které udělali civilní i vojenští velitelé“.

Ve státě Colorado dnes prohlásil, že bude v případě zvolení jednat s Ruskem a Čínou o omezení jaderných zbraní v rámci zahraniční politiky, která - na rozdíl od Bushovy - opět počítá s „velkorysým internacionalismem a odhodlanou diplomacií“.