Ve Francii a Německu řádily vichřice, krupobití, bouřky a přívalové deště

Paříž/Berlín - Prudké bouřky, přívalové deště a kroupy zasáhly východní Francii a západ Německa. Kvůli záplavám museli hasiči evakuovat desítky lidí, voda zatopila silnice a sklepy i přízemí domů. Francouzští meteorologové mluví o nejhorší průtrži mračen od roku 1949.

Ve Francii byl nejvíce zasažen ostrov Korsika. Hasiči museli kolem dvou stovek lidí dočasně ubytovat v hotelích, hlavní město Ajaccio naměřilo 133 milimetrů srážek za 24 hodin. Postiženo bylo také Alsasko a Savojsko, provoz na železniční trati Lyon-Turín musel být dočasně zastaven.

V německém Severním Porýní-Vestfálsku padaly kroupy o velikosti tenisového míčku. Zranily tři lidi a poškodily řadu automobilů, střešních oken a světlíků. Kroupy zasáhly celé okolí Düsseldorfu, vichřice řádila také v Hesensku, kde vyvracela stromy, které u města Bad Schwalbach zatarasily státní silnici 54 v délce osmi kilometrů. Ta zřejmě zůstane uzavřena do úterka. Přívalové deště zasáhly také Porýní-Falc a Sársko.

Přívalové deště na Korsice poškodily silnice
Přívalové deště na Korsice poškodily silnice
Více fotek
  • Přívalové deště na Korsice poškodily silnice autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/3/243/24281.jpg
  • Korsické Ajaccio postihly přívalové deště. autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/3/243/24279.jpg