Německo bojuje s počasím, bouřky přijdou i do Česka

Berlín - Němce trápí víkendové počasí. Bouřky, přívalové deště a krupobití zasáhly v noci na dnešek a dnes dopoledne jižní a západní část země. Nejméně jedenáct lidí utrpělo zranění a nepříznivé počasí v řadě oblastí způsobilo dopravní komplikace. Kuriózní úmrtí hlásá jedna zoologická zahrada - kroupy tu zabily devět plameňáků.

Při dopravních nehodách způsobených lijáky byli v Bavorsku zraněni čtyři lidé. Další dvě osoby utrpěly těžká zranění, když se na jejich automobil zřítil strom. V sousedním Bádensku-Württembersku ztratila řidička na zaplavené silnici kontrolu nad svým vozem, vjela do protisměru a při následné dopravní nehodě bylo zraněno pět lidí.

Nepřízeň počasí zastavila na několik hodin provoz na železničních tratích z Frankfurtu do Berlína a z Frankfurtu do Hamburku, když zde bouře přerušila elektrické vedení. Spadlý strom zastavil dopravu i na trati z Frankfurtu do bavorského Würzburgu, která zůstala mimo provoz po celé sobotní dopoledne.

V zoologické zahradě v Krefeldu v Severním Porýní-Vestfálsku zahynulo kvůli krupobití devět plameňáků. Čtyři z nich zabily kroupy, které je udeřily do hlavy, dalších pět ptáků muselo být utraceno poté, co utrpěli zlomeniny. V bouři byly zcela zničeny i budovy dvou tropických pavilonů.

Meteorologé očekávají, že večer přijdou bouřky i do České republiky.