Pijáci se rozloučili s londýnským metrem

Londýn - Metro britské metropole ovládly v noci ze soboty na neděli tisíce lidí, kteří tam popíjeli alkohol. Ode dneška se totiž už v londýnské hromadné dopravě pít nesmí. Londýňané se tedy rozhodli uspořádat velkou podzemní párty na rozloučenou. Naposledy si legálně přihnout alkoholu přišly do metra tisíce Londýňanů. Pozvánky na akci totiž předem dlouho kolovaly po internetu

„Lidé v metru můžou pít a nedělat problémy a alkoholici je budou stejně dělat tak jako tak,“ myslí si jeden z obyvatel Londýna. Včerejší noc mu ale za pravdu moc nedala. Zábava se s přibývajícím časem a vypitými lahvemi měnila ve vandalství. Nakonec musela policie uzavřít šest stanic. Dav zdemoloval několik vlaků, napadl několik řidičů, členů obsluhy a dokonce i dva policisty. Za mřížemi skončilo 17 lidí, ve stanicích a soupravách zase hromady odpadků, strhaných map a reklam.

Zákaz pití a nošení otevřených lahví nebo plechovek s alkoholem v metru, autobusech a tramvajích, prosadil jako jedno ze svých prvních nařízení nový londýnský starosta Boris Johnson. Prohlásil, že chce, aby byly prostředky veřejné dopravy bezpečnějším a příjemnějším místem.