Silné zemětřesení zasáhlo jih Řecka, experti varují před dalšími otřesy

Atény - Experti varují před vlnou následných otřesů v Řecku, které v neděli odpoledne zasáhlo zemětřesení o síle 6 a půl stupně Richterovy škály. Poloostrov Peloponés na jihu země hlásí dvě oběti a 37 zraněných, zřítilo se několik desítek domů. Otřesy byly cítit i ve 200 kilometrů vzdálených Aténách. V oblasti je i 131 českých turistů, všichni jsou ale v pořádku.

Epicentrum zemětřesení, které seizmologové zaznamenali kolem půl třetí našeho času, bylo 50 kilometrů jižně od největšího peloponéského města Patras. Lidé v panice vybíhali ze svých domů.

Zemětřesení se stalo osudným dvěma lidem. Podle řeckých médií je jednou z obětí šedesátiletý muž, kterého v oblasti Kato Achaia usmrtila padající střecha. V důsledku silných otřesů se také zřítilo pět neobydlených budov. Hasiči se snaží vyprostit pětičlennou rodinu, která prý uvízla pod troskami domu ve vesnici Fostaina asi 30 kilometrů jižně od Patrasu.

Další lidi zranily padající kameny. Na Peloponésu jsou také čeští turisté, těm se ale podle cestovních kanceláří nic nestalo. Vzhledem k tomu, že sezona ještě nezačala a navíc oblast nepatří k nejoblíbenějším turistickým destinacím, bylo v době zemětřesení na místě jen 131 českých turistů. Ti jsou všichni v pořádku.

Řecko
Řecko