Newyorčané budou jíst méně chutně, zato zdravěji

New York - Newyorská radnice zakázala používání trans tuků, důležité přísady do vaření. Od začátku července restaurace a potravinářské podniky tyto umělé pokrmové tuky nesmí používat, jinak jim hrozí pokuta. 

Díky trans tukům - částečně hydrogenovaným ztuženým rostlinným olejům, používaným v potravinářství od druhé světové války - jsou hranolky křupavější, cukrářské výrobky mají hladší polevu a lístkové těsto se rozpadá přesně podle názvu. Zároveň ale způsobují katastrofu na našich tepnách. Městu New York došla trpělivost a k loňskému zákazu jejich použití v olejích na smažení přidalo úplný zákaz jejich užití v potravinářství.

Výrobci mají obavy, že klienti nařízené změny nepřijmou a oni to pocítí na svých tržbách. „Hodně nás to zasáhne, zkoušeli jsme recepty úplně bez trans tuků a většinou to změní barvu výrobku, skrukturu, nemá to stejnou chuť, jakou čekáte,“ prohlásil majitel italské cukrárny Manny Alaimo Jr.

Argumentem kritiků trans tuků a potažmo radnice je, že si zákazníci nakonec zvyknou, tak jako u zákazu kouření. Navíc jim poděkuje jejich zdraví. „Umělé trans tuky mají velmi vážný dopad na zdraví srdce a cév. Když lidem radíme, aby dávali přednost nenasyceným tukům, musíme jim říct, že i ty nasycené přírodní jsou lepší než umělé trans tuky,“ uvedla koordinátorka radnice pro trans tuky Laura Stanleyová.

Také velké řetězce rychlého občerstvení dodržují nový způsob přípravy jídel. Pokud někdo zákaz trans tuků poruší, newyorská městská pokladna bude nejméně o dva tisíce dolarů bohatší.