Za odchodem moderátora je zřejmě Sarkozy

Paříž - Největší moderátorská hvězda zpráv na TF1 Patrick Poivre d'Arvor skončil s uváděním hlavní zpravodajské relace Zprávy ve 20 hodin. Jeho odchod vzbudil nebývalý rozruch a neoficiální informace tvrdí, že za jeho odvoláním stál sám prezident Francie Nicolas Sarkozy. Ten totiž už dříve několikrát vyjádřil nespokojenost s prací tohoto moderátora.

Patrick Poivre d'Arvor byl na Sarkozyho vkus příliš objektivní vysvětluje zpravodaj Českého rozhlasu ve Francii Jan Šmíd. PPDA, jak se oblíbenému moderátorovi ve Francii říká, zřejmě neobhájil svůj post proto, že Sarkozy má velmi blízké vztahy s majitelem TF1.

Po 21 letech práce tak byl odvolán nejslavnější francouzský moderátor všech dob, který uváděl nejsledovanější pořad ve Francii - na jeho zprávy, které nesly jeho výrazný rukopis, se denně dívalo 8 milionů lidí.

K rozruchu přispělo také to, že Patrick Poivre d'Arvor byl odvolán dost nestandardním způsobem. O tom, že coby moderátor končí, se dozvěděl ze zpráv veřejnoprávní RTL. Navíc se to stalo v době, kdy stanice TF1 dosahuje rekordní sledovanosti.

PPDA zřejmě nebude mít nouzi o pracovní nabídky, teď ale vyjednává o odstupném, které by údajně mělo být asi 5 milionů eur. Patricka Poivre d'Arvora nahradí moderátorka Laurince Ferrariová, která má na rozdíl od něj s Nicolasem Sarkozym výborné vztahy.