Brazilská policie náhodně objevila ukradené Picassovy obrazy

Sao Paulo (Brazílie) - Policie v brazilském Sao Paulu nalezla kuriózním způsobem stopu zlodějů čtyř originálních obrazů Pabla Picassa, které byly před měsícem ukradeny z místní státní obrazárny. Stalo se tak při utajené operaci zaměřené proti zlodějům bankomatů. Hodnota odcizených obrazů se odhaduje v přepočtu na téměř 10 milionů korun.

Podle policejního vyšetřovatele Césara Diase došlo k nalezení stopy v době, kdy jeho tým sledoval bandu zlodějů, kteří připravovali krádeže bankomatů. Z odposlechů telefonních hovorů mezi členy bandy však získali informaci, která je dovedla až k podezřelému Wesleymu Teobaldu Barrosovi. Ten pak policii dovedl až na místo, kde byla ukrytá jedna z Picassových rytin.

„Velice nás to překvapilo. Sledovali jsme Barrose a dva další muže kvůli plánovanému vykradení banky a pár bankomatů. V nahraném telefonickém rozhovoru však někdo zmínil Picassovu grafiku,“ řekl vyšetřovatel. Policisté již zadrželi jednoho z podezřelých.

Oba sebevědomí zloději si všechny odcizené Picassovy obrazy odnesli z obrazárny za bílého dne. Před zraky návštěvníků a objektivy kamer sundali obrazy ze zdi a zmizeli z budovy v okamžiku, kdy byla recepční otočena zády.