Vláda připravila obří bezpečnostní opatření. Na všech příjezdových cestách do města stojí zátarasy. Hlídkují na nich ozbrojení policisté se služebními psy. „Máme obrovskou odpovědnost a jsme pod velkým tlakem. Léta jsou tu velmi horká. Policisté musí tyto podmínky vydržet a odvádět v nich tu nejlepší práci pro zabezpečení olympijských her,“ popisuje policista Wang Ťün.
V Pekingu v současnosti hlídkuje 80 tisíc policistů. Lidé přijíždějící do hlavního města se musí identifikovat a podstoupit osobní prohlídku. Zvláštní pozornost věnuje policie nákladním vozidlům, prohledává je, jestli se v nich neukrývají výbušniny.
Ve vestibulu metra policisté kontrolují každé zavazadlo. Lidé v Pekingu tvrdí, že jim časté kontroly nevadí. „Ten, kdo má nekalé úmysly a chce ublížit jiným, bude odhalen. Přísná bezpečnostní opatření jsou během olympiády potřebná, proto je podporujeme,“ říká jeden z obyvatel Pekingu.
Speciální jednotky o síle až 100 tisíc mužů mají město ochránit před možným biochemickým nebo nukleárním teroristickým útokem. V blízkosti stadionů už umístily protiletecké rakety.
Záruku bezpečného průběhu olympijských her si čínská vláda dala jako hlavní úkol. Vedle teroristů bezpečnostní složky varují i politické kritiky, disidenty a demonstranty. Kdokoliv naruší harmonický průběh her, bude tvrdě potrestán.