Vinu za nehodu autobusu nese podle slovenské policie řidič

Bratislava - Viníkem páteční tragické nehody českého autobusu u Trenčína, při níž zahynuli čtyři slovenští občané, je podle slovenské policie pětadvacetiletý řidič. Policie muže obvinila z obecného ohrožení a hrozí mu tedy vězení v trvání čtyř až deseti let. Uvedla to policejní mluvčí v Trenčínském kraji Katarína Hlaváčová.

Jedna z nejtragičtějších havárií autobusu v novodobých dějinách Slovenska se stala v noci ze čtvrtka na pátek na pravidelné lince mezi Bardejovem a Prahou. Řidič podle jedné z možných verzí zřejmě zabloudil, sjel na silnici III. třídy a nedaleko obce Kostolná-Zárečie havaroval. Pravděpodobně jel příliš rychle a nedokázal zareagovat na blížící se zatáčku. Policie ale zatím příčiny nehody stále vyšetřuje, řekla dnes Hlaváčová.

Objevily se i úvahy, že řidič byl příliš mladý. Šofér měl podle zástupců dopravní společnosti Student Agency, jíž autobus patřil, oprávnění řídit autobus teprve od května. Profesionálním řidičem ale údajně byl od roku 2000.

Na místě nehody přišli o život tři muži, jedna žena zemřela v trenčínské nemocnici. Těžká zranění utrpělo podle policie pět lidí a dalších 13 se zranilo lehce.