Mexická policie našla dalších devět obětí drogové války

Tijuana - Mexická policie našla dalších devět mrtvých těl v okolí města Tijuana u hranic s USA. Pět udušených mužů v autě objevila policie v sobotu ve východní části města. Muži byli před smrtí zbiti a vrahové jim také svázali ruce. Dvě mužská těla bez hlav našli policisté zabalená v dece přímo na ulici ve městě. Hlavy byly pohozené v igelitové tašce opodál. Za poslední týden zde bylo zabito téměř padesát lidí. Všechny oběti policie spojuje s drogovým

U těl zanechali zabijáci vzkaz „Tohle jsou lidé zedníka“. V pondělí byl u dvanácti mrtvol objevených nedaleko tijuanské základní školy nalezen lístek, že zavraždění patřili k „Inženýrovi.“ Letos bylo v Tijuaně ve spojení s drogami zabito více než 400 lidí. V sobotu neznámý útočník zastřelil přímo v autě Salvadora Vegaru, který byl starostou letoviska Ixtapan de la Sal.

Proti drogovému násilí se snaží bojovat vláda prezidenta Felipe Calderóna, která rozmístila po celém Mexiku 36 000 vojáků. Drogoví mafiáni často zabíjejí příslušníky bezpečnostních sil a členy mexické justice, protože se snaží obchodníky s narkotiky stíhat.