Železniční neštěstí v Maďarsku: Nejméně čtyři mrtví a tři desítky zraněných

Budapešť - Nejméně čtyři mrtvé a tři desítky zraněných si dnes dopoledne vyžádalo železniční neštěstí na nádraží v Monorierdö u Budapešti na trase z Debrecínu do maďarské metropole, když osobní vlak najel zezadu do soupravy Intercity. Záchranné práce dosud nebyly ukončeny. Kvůli nehodě složili funkce ministr dopravy Pál Szabó a generální ředitel státní železniční společnosti MÁV. Maďarský premiér Ferenc Gyurcsány rezignaci svého ministra přijal.

Podle maďarských médií lokomotiva osobního vlaku najela na poslední vagon expresu Intercity a rozpárala ho. Tři pasažéři zemřeli na místě, další podlehl zraněním po převozu do nemocnice. Podle mluvčího záchranářů je mezi 26 raněnými osm lidí zraněno těžce. Kromě toho dosud nebyly ukončeny záchranné práce a není vyloučeno, že další těla ještě budou objevena v troskách vlaku. Dosud vyproštění zranění byli do okolních nemocnic přepraveni 12 sanitkami a třemi vrtulníky.

Mluvčí maďarských železnic MÁV Tibor Sigulinszki připustil, že před místem nehody mohlo vypadnout zabezpečovací zařízení.

/*json*/{"map":{"lat":47.3143880973,"lng":19.4983291626,"zoom":12,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":47.308302,"lng":19.500594,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/