Amerického prezidenta bude volit i 106letá řádová sestra z Říma

Řím - Americké prezidentské volby se blíží. Hlasovat se bude 4. listopadu. V zahraničí se proto registrují voliči, kteří nebudou moci do Ameriky přijet. Jedna řádová sestra z Říma bude možná úplně nejstarším účastníkem voleb.

Sestře Cecilii Gaudetteové je 106 let. Narodila se v New Hampshiru, posledních 50 let ale žije jako řádová sestra v Římě. Naposledy volila v roce 1952 prezidenta Eisenhowera. „Volila jsem v životě jen jednou a hned jsem vyhrála,“ říká sestra Cecilia.

A vypadá to, že by mohla mít šťastnou ruku i teď. Podporuje totiž demokraty, kteří podle všech předvolebních průzkumů zatím vedou. „Budu volit Baracka Obamu. Podle mě je to dobrý muž, který žije dobrý život a bude umět vládnout,“ dodává sestra.

Neznepokojují ji ani obavy katolické církve z toho, že Obama například podporuje možnost volby v případě potratů. Hlavní podle ní je, že vůbec volit může, musela totiž řešit poměrně kuriózní problém, formulář k registraci na internetu nabízí poslední rok narození 1905. A to jí o 3 roky nestačilo.