V Indonésii zatčeno pět předpokládaných teroristů

Jakarta - Indonéská policie oznámila, že zadržela pět předpokládaných teroristů, kteří chystali útok na největší sklad pohonných hmot v zemi. Při razii byl rovněž zabaven výbušný materiál k výrobě bomb, zbraně a munice.

Mluvčí indonéské státní policie Sulistyo Ishaq uvedl, že výbušniny zajištěné při úterní akci v metropoli Jakartě a v Bogoru v provincii Západní Jáva jsou vylepšenou verzí těch, které byly použity při pumovém atentátu na australské velvyslanectví v hlavním městě Indonésie v roce 2004.

Zadržení jsou podezřelí z napojení na regionální islámskou teroristickou síť Jemaah Islamiyah, které je připisována řada bombových útoků na indonéském území, které v posledních letech připravily o život více než 240 lidí. Zadržení údajně umějí bomby vyrábět.

Jeden ze zadržených mužů, Wahyu Ramadhan, měl pronajatý dům v ulici vedoucí k největšímu palivovému skladu v Indonésii, sdělil dále mluvčí Ishaq. Další dva podezřelí muslimští radikálové jsou prý na útěku.   

Policie také objevila 2,7 kilogramu TNT, zbraně, munici a nákres detonátoru. Právě ten vedl policii k přesvědčení, že existuje spojení mezi dnešními zadrženými a bombovými útoky z roku 2004.