Při nehodě letounu v Mexiku zahynul i mexický ministr vnitra a sedm osob

Mexiko - Mexický ministr vnitra Juan Camilo Mouriňo zahynul při havárii malého letounu, který se zřítil v úterý večer nedaleko centra mexického hlavního města. Spolu s ním přišlo podle policie o život sedm lidí. Mluvčí prezidenta Max Cotazar uvedl, že mezi oběťmi nehody byli i poradci ministra. Na palubě letounu byl v době havárie i bývalý zástupce generálního prokurátora José Luis Santiago Vasconcelos. 

Letoun se zřítil na rušnou třídu Paseo de la Reforma v době silného provozu. Pád malého letadla provázel silný výbuch, při němž byly zničeny dvě desítky aut. Zraněny byly čtyři desítky lidí. Dalších 1800 osob bylo z nebezpečného místa evakuováno.

Příčiny havárie zatím nejsou přesně známy. Experti ale téměř vylučují, že by nehodu stroje zavinil atentát. Kontrolní věž letiště u hlavního města uvedla, že letoun krátce před přistáním oznámil nouzovou situaci, poté s ním věž ztratila kontakt.

Šestatřicetiletý Juan Camilo Mouriňo byl novináři považován za stoupající politickou hvězdu. Byl jedním z blízkých poradců prezidenta Felipeho Calderóna. V poslední době se ocitl v podezření ze zneužití pravomoci v souvislosti s podpisem vládních kontraktů. Mouriňo všechna obvinění odmítal.