Holubi způsobili závadu letadla, to muselo nouzově přistát

Řím - Letoun irské společnosti Ryanair nouzově přistál na letišti Ciampino v Římě. Při klesání proletěl hejnem ptáků, kteří se mu dostali do obou motorů. Letadlo tvrdě dosedlo a zastavilo až na konci dráhy s jedním motorem opřeným o zem. Všech 166 cestujících a posádka se bezpečně evakuovali. Letiště dočasně zastavilo provoz.

Společnost Ryanair na svých stránkách uvedla, že letadlo letící z Frankfurtu do Říma se několikrát při sestupu na přistání střetlo s ptáky, kteří se následně dostali do obou motorů stroje.

Podle pasažérů ptáci létali blízko kolem letadla a jeho motorů a pak náhle letadlo ztratilo stabilitu. „Při sestupu jsme najednou viděli kouř, který vycházel z motoru. Letadlo začalo padat k zemi a vypadly kyslíkové masky, lidé naříkali. Bylo to hrozné, děsná zkušenost,“ říká jeden z cestujících.

Další pasažér popisoval, co viděl, když se po nouzovém přistání dostal ven z letadla: „Viděl jsem venku na okně krev, bylo mi ihned jasné, že je to z holuba, protože na nás nalétávali, když jsme ještě byli ve vzduchu.“

Nikdo ze 166 pasažérů nebyl zraněn, bezpečně se z letadla evakuovali pomocí skluzavek. Všichni byli poté převezeni do budovy letiště. Stroj a jeho motory nyní zkoumají i odborníci, aby zhodnotili rozsah škod.