Americkým ministrem spravedlnosti prý má být Holder

Washington - Ministrem spravedlnosti v nové administrativě nedávno zvoleného amerického prezidenta Baracka Obamy se zřejmě stane Eric Holder. S odvoláním na dva nezávislé zdroje blízké týmu budoucí hlavy USA to uvedl týdeník Newsweek. Sedmapadesátiletý Holder na ministerstvu spravedlnosti už působil, během vlády demokrata Billa Clintona zastával funkci náměstka.

Newsweek na svých internetových stránkách uvedl, že Holder ještě musí projít formální schvalovací procedurou, než jeho nominace bude oficiální. Pokud by se Obama pro Holdera, který nyní působí jako jeden z jeho poradců, nakonec skutečně rozhodl, stanul by v čele ministerstva spravedlnosti poprvé v historii Američan tmavé pleti.

O obsazení dalších ministerských postů v budoucí americké administrativě se v současnosti intenzivně jedná. Hojně se nyní spekuluje především o budoucím ministrovi zahraničí - mezi tipovanými kandidáty se často objevuje jméno senátorky Hillary Clintonové, kterou Obama letos porazil v souboji o demokratickou prezidentskou nominaci.

V nedělním rozhovoru pro televizi CBS Obama také řekl, že by na některé z míst ve svém kabinetu mohl dosadit odborníka z řad Republikánské strany.