Obama je prý připraven jmenovat Clintonovou ministryní zahraničí

Washington - Nastupující americký prezident Barack Obama je prý připraven jmenovat senátorku Hillary Clintonovou ministryní zahraničí. S odvoláním na neupřesněný zdroj z Obamova okolí o tom dnes informovala agentura AP. Zdroj z týmu právníků připravujících pro Obamu převzetí moci od nynějšího prezidenta upřesnil, že nyní pracuje na prověřování finančních záležitostí Billa Clintona.

Neprůhledné financování Clintonovy nadace je pro právníky trnem v oku. Clinton jim ale slíbil, že jim poskytne jména některých význačných sponzorů, kteří podpořili jeho nadaci. Tento krok by měl jeho manželce pomoci získat v budoucí Obamově administrativě post ministryně zahraničí. Právě mezinárodní Clintonovy kontakty a aktivity mohou podle expertů představovat poslední překážku v tom, aby se jeho žena stala šéfkou americké diplomacie.

Již tento týden dal Clinton ale najevo, že se své ženě pokusí cestu do čela klíčového ministerstva usnadnit. Naznačil prý, že by se v době, kdy by jeho žena zastávala post šéfky americké diplomacie, stáhl ve své nadaci do pozadí. Clintonová se k celé záležitosti zatím veřejně nevyjádřila.