Dánové potopili člun somálských pirátů, posádku zachránili

Mogadišo - Dánská válečná loď zničila v Adenském zálivu pirátský člun poté, co z něj zachránila před utonutím sedm somálských pirátů. Ti kvůli poruše plavidla strávili na moři týden. Dánští námořníci zachytili jejich nouzové volání, nakrmili je a předali jemenské pobřežní stráži. Na palubě nefunkční pirátské lodi Dánové objevili zbraně. Kvůli bouři ji ale nemohli odvléct do přístavu, proto ji z bezpečnostních důvodů potopili.

Somálci letos napadli asi stovku plavidel, několik desítek jich zajali a stále ještě drží jako rukojmí asi 300 členů posádek, včetně mužů, kteří byli na palubě ukrajinské lodi Faina s nákladem ruských zbraní, a saúdkoarabského tankeru s ropou za 100 milionů dolarů.

V blízkosti Somálska hlídkuje pod dánským velením mnoho zahraničních plavidel s úkolem chránit nákladní lodě před piráty, kteří si letos únosy lodí přišli na miliony dolarů.

Dánská loď zachytila nouzové volání plavidla somálských pirátů
Dánská loď zachytila nouzové volání plavidla somálských pirátů
Více fotek
  • Dánská loď zachytila nouzové volání plavidla somálských pirátů autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/6/563/56280.jpg
  • Dánská protipirátská vojenská hlídka v Adenském zálivu autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/6/563/56278.jpg