V Itálii zatkli jednoho z šéfů kalábrijské mafie

Řím - Italská policie dnes v Reggio di Calabria na jihu země zatkla jednoho z předních bossů kalábrijské mafie. Čtyřicetiletý Giuseppe De Stefano se od roku 2003 skrýval před justicí, jeho jméno je zaneseno na seznam 30 nejnebezpečnějších mafiánů. Je považován za šéfa klanu kalábrijské mafie ndranghety, který nese jeho jméno.

De Stefano byl v Itálii odsouzen k desetiletému trestu odnětí svobody za obchod s drogami a příslušnost ke zločinecké organizaci. V oblasti Kalábrie byl nejhledanějším mafiánským bossem.

Italský parlament počátkem roku zveřejnil zprávu, podle níž je ndrangheta organizovaná jako mezinárodní teroristická síť al-Káida a stala se ekonomickou světovou velmocí. Má rozvětvenou strukturu bez strategického vedení, ale řízenou určitou formou autonomní inteligence a vybavenou vitalitou. Je financována hlavně z peněz odcizených z fondů Evropské unie a získaných z obchodu s drogami.

/*json*/{"map":{"lat":38.1102484911,"lng":15.6393814087,"zoom":12,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/