Talibanci zabili 20 afghánských policistů

Kábul - Při útoku bojovníků radikálního islamistického hnutí Taliban zahynulo 20 afghánských policistů. Oznámila to dnes s odvoláním na afghánské oficiální zdroje agentura AP. Útok se odehrál ve středu v jihoafghánské provincii Hílmand.

Útočníci napadli skupinu afghánských policejních důstojníků při obědě. Mluvčí guvernéra afghánské provincie Hílmand uvedl, že bojovníci Talibanu zabili také matku jednoho z policistů, která prosila o život svého syna.

Podle zpráv Talibanu přišli při útoku o život i dva jejich bojovníci a další čtyři byli zraněni. Mluvčí islamistů rovněž sdělil, že zabití policisté působili jako tělesní strážci šéfa distriktu Músy Kaly.

Povstalecký boj proti prozápadní vládě v Kábulu a koaličním silám, které jsou v zemi rozmístěny, zahájilo hnutí Taliban v roce 2001 poté, co bylo při invazi vedené Spojenými státy připraveno o moc. Za poslední dva roky se úroveň násilí v zemi zdvojnásobila. Nyní Afghánistán prochází nejkrvavějším obdobím od americké invaze před sedmi lety, a to navzdory přítomnosti téměř 70 000 zahraničních vojáků.