Nigerijští piráti přepadli tanker a unesli jednoho člena posádky

Lagos - Tanker se 4000 tunami motorové nafty dnes napadli piráti u břehů Nigérie. Při útoku těžce poškodili loď a unesli jednoho rumunského člena posádky. Jde o nejnovější pirátský útok v neklidném regionu nigerské delty. Ozbrojenci zde využívají chaotické bezpečnostní situace a často se uchylují k únosům zaměstnanců ropných společností a k útokům na jejich zařízení.

Těžce ozbrojení útočníci spříznění s Hnutím za osvobození delty Nigeru (MEND) napadli tanker MT Meredith v oblasti, kde jsou největší ropné a plynové zásoby v Africe. Loď, která patří jedné z největších nigerijských ropných společností, pravděpodobně směřovala z Lagosu do hlavního přístavu ropného průmyslu Port Harcourtu.

Od roku 2006 byly v deltě Nigeru uneseny již stovky lidí, především cizinců. Téměř všichni byli po zaplacení výkupného bez újmy na zdraví propuštěni na svobodu. S klesající bezpečností v oblasti se snížila v posledních letech o pětinu i těžba zdejší ropy.

/*json*/{"map":{"lat":6.05316129571,"lng":5.26245117188,"zoom":7,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/