Ženu našli po dvanácti letech v lesním úkrytu

Bern - Němka Gabriela Schulzeová byla nezvěstná 12 let. Před tolika lety totiž bez zcela zřejmých důvodů zmizela z vesnice u Postupimi. Teď se znovu setkala se svou rodinou poté, co ji v lese u švýcarského Bolligenu nedaleko Bernu objevil náhodný turista.

Gabriela Schulzeová se ukrývala v lese skoro celý rok. Před civilizací dala přednost lesnímu doupěti vyrobenému z celty a deštníku. „Musela žít ve velmi tvrdých podmínkách. Měla jen starý spací pytel. Také si prý občas rozdělala oheň, aby se ohřála,“ říká policejní mluvčí.  

Gabriela zmizela v roce 1997 z vesnice nedaleko německého hlavního města Berlína. Opustila dvě děti, matku a sestru. Léta po ní marně pátrali. Nakonec na nezvěstnou narazil turista v lesích u obce Bollingen nedaleko švýcarského Bernu. Celý rok si jí nikdo nevšiml.

Důvod, proč se skrývala, je ale nejasný. „Odpověděla nám na naše otázky a řekla, že nechtěla být v kontaktu se svou rodinou,“ říká mluvčí švýcarské policie.

Zatím není jasné, kde a jak žila Gabriela Shulzeová předtím, než se zabydlela ve svém lesním útočišti. Podle některých zpráv se živila zbytky a lesními plody. „Nic mi nechybělo. Život v lese byl pro mě to pravé. Měla jsem konkrétní důvod, proč jsem odešla z civilizace. Nechci o něm ale mluvit,“ uvedla pro Berner Zeitung Gabriela Schulzeová.

Nyní už je ale žena zpátky v Německu, kam ji odvezla její sestra. Se svými dvěma dospělými dětmi se zatím nesetkala. Ani německé úřady momentálně nejsou schopny zjistit, kde žijí. Podle německých médií už si ale Gabriela stačila požádat o sociální dávky a vyjednává také o prodeji práv na svůj příběh.

Lesní úkryt
Lesní úkryt