Nevlastního bratra Obamy zatkli kvůli jednomu jointu

Nairobi - Za držení marihuany byl dnes v Keni zatčen nevlastní bratr amerického prezidenta Baracka Obamy George. Měl u sebe jednu cigaretu marihuany. V Keni to je nelegální. Slyšení před soudem by měl Obama mít v pondělí.

S americkým prezidentem má George Obama společného otce, nevlastní bratři se ale navzájem skoro neznají. Někteří z Obamových příbuzných se zúčastnili prezidentovy nedávné inaugurace ve Washingtonu, George ale mezi nimi chyběl.

Zprávy o něm se poprvé objevily loni v létě. Uváděly, že žije v chatrči na chudém předměstí Nairobi a vydělává necelý jeden dolar denně. George Obama označil tyto zprávy za urážlivé a nepravdivé. Je nejmladším ze sedmi dětí Obamy seniora a narodil se šest měsíců před smrtí svého otce v roce 1982.

George Obama není prvním příbuzným Baracka Obamy z otcovy strany, jenž se potýká se zákonem. Během loňské prezidentské kampaně vyšlo najevo, že Obamova teta žije ve Spojených státech nelegálně od té doby, co imigrační soudce před čtyřmi lety odmítl její žádost o azyl.