Státní zaměstnanci na Západním břehu Jordánu stávkují

Jeruzalém - Státní zaměstnanci na palestinském Západním břehu Jordánu stávkují, protože nedostali své lednové platy. Nemocnice, školy i úřady palestinské samosprávy jsou zavřené. Protest by měl trvat jen dnes. Pokud Palestinci od vlády prezidenta Abbáse nedostanou své mzdy do několika dní, chtějí vstoupit do časově neomezené stávky.

Prezident Unie státních zaměstnanců říká: „Tato stávka se koná kvůli tomu, že jsme nedostali výplaty. Je to vzkaz světu a arabským zemím, aby rychle donutily palestinské představitele k tomu, že vyplácení výplat bez zpoždění bude jejich prioritou.“ Představitel státních zaměstnanců také dodal: „Na těchto výplatách je závislých 165 tisíc rodin.“ Připomněl také, že mnoho Palestinců potřebuje peníze na obnovu svých domovů, které byly zničeny během izraelské ofenzivy.

I když se stávkuje i v nemocnicích, zdravotníci i přesto pečují o pacienty. „Tato stávka je jen varování, na většině oddělení se pracuje,“ tvrdí zástupce palestinské zdravotní organizace. Podle něj ale zdravotníci neposkytují kompletní péči jako normálně, akutní případy se ale mohou obrátit na pohotovost.

Izrael
Izrael